w

Kolorowanka z bajki „Trzy Świnki”

Trzy świnki” to historia opowiadająca o trzech małych świnkach, które były rodzeństwem. Zwierzątka podróżowały po świecie, by znaleźć idealne miejsce na wybudowanie domu, aż w końcu znalazły idealne miejsce. Było ciche, spokojne i piękne.

Każda ze świnek postanowiła wybudować swój własny dom. Pierwsza z rodzeństwa zdecydowała się przygotować twój domek z desek i słomy. Budowa zajęła jej bardzo mało czasu, krótko nad nim pracowała. Druga ze świnek do postawienia domku wykorzystała drewno, konstruowała go dłużej niż poprzednia siostra. Ostatnia świnka zbudowała dom z najtrwalszych materiałów, były to bowiem kamień i cegła. Praca nad nimi zajęła jej dość dużo trudu, wysiłku oraz wiele czasu i poświęcenia.

Pewnego dnia, do wioski, w której mieszkało rodzeństwo świnek, przybył wilk. Był on bardzo głodny oraz zły. Najpierw zawitał do domku pierwszej świnki i zobaczywszy, iż jest on wykonany z tak słabych materiałów, ucieszył się, ponieważ domyślił się, że będzie mógł go bardzo łatwo zniszczyć. Tak też się stało, wilk dmuchnął, a domek bardzo szybko się rozleciał. Przestraszona świnka szybko uciekła skryć się do domu swojej siostry. Jednak i ten domek nie był zbyt wytrzymały. Wilk coraz bardziej główny i zły postanowił znów dmuchnąć i niestety domek z drewna również się zawalił.

Małe przerażona świnki szybko uciekły do domu swojej trzeciej siostry. Wilk również do niego podszedł i spróbował starego sposoby z dmuchnięciem, ale tym razem nic się nie wydarzyło. Drapieżnik próbował dmuchać coraz mocniej i mocnej, ale nadal nic nie zadziałało. Wpadł na pomysł, by wyważyć drzwi, ale po pewnym czasie opadł z sił.

Bardzo zły postanowił wypróbować ostatni pomysł, wspiąć się na dach, a następnie wejść do domku przez komin i tam napaść na świnki. Jednak najstarsza i najmądrzejszy ze świnek rozpaliła ogień w piecu, który rozprzestrzenił się do komina i przestraszył ogromnego wilka. Siostrą nic się nie stało, a zwierzę uciekło.

Małe świnki po złych doświadczeniach wzięły przykład z najstarszej siostry i wybudował sobie domki z cegieł i kamieni. Od tej pory całe rodzeństwo jest bezpieczne, a wilk już nigdy ich nie straszył.

Pobierz wyjątkowe kolorowanki i spraw, aby twoje dziecko uruchomiło swoją wyobraźnię.