w

Kolorowanki „Barbie i 12 tańczących księżniczek”

„Barbie i 12 tańczących księżniczek” to historia o dwunastu siostrach, które uwielbiają tańczyć.

Przy śniadaniu, gdy księżniczki nie zachowują się odpowiednio i bardzo głośno rozmawiają, ich ojciec postanawia nauczyć ich królewskiej etykiety. Jednak sam nie ma na to czasu oraz nie chce narażać swoich córek na wstyd przez całym państwem. Sprowadza więc wielu nauczycieli do zamku, decyduje się o sprawdzeniu do zamku księżnej Roveny, która ma zająć się wychowaniem księżniczek. Niestety, podstępna królewna, ma od początku inne zamiary, planuje zdobyć koronę.

To cena wprowadza rygorystycznie zasady, zakazuje dziewczynom, tego, co uwielbiały najbardziej — śpiewania i tańczenia. W tym czasie również podaje królowi otrutą herbatę, przez co Randolph choruje. Jedna z sióstr Genevive podczas urodzin najmłodszych trojaczek odkrywa, iż kopie ulubionej książki ich mamy, którą posiada każda z dziewczyn, na okładce ma dokładnie takie same kwiaty jak na podłodze w ich sypialni. Zgodnie z opowieścią z książki odpowiedni taniec otwiera tajemnicze przejścia to ulubionego miejsca ich mamy — królowej Izabeli.

Dwanaście sióstr odkrywa altankę, gdzie rosną złote kwiaty, które spełniają życzenia każdego. Nagle rozlega się muzyka i Ashlyn, Blair, Courtney, Delia, Edeline, Fallon, Genevieve, Hadley, Isla, Kathleen, Janessa i Lacey zaczynają tańczyć i trwa do aż do rana. Najmłodsza dziewczynka przerwa się i rozbija sobie kolano. A gdy Genevieve nabiera wody z fontanny i przeciera kolano księżniczki, rana w magiczny sposób znika. Lacey zabiera troszkę wody do domu na wszelki wypadek, gdyby kiedyś była potrzebna.
Kiedy wracają do zamku, są bardzo przemęczone i od razu kładą się spać. Rovena jednak nie pozwala im na to, wchodzi to pokoju dziewczyn i domaga się wyjaśnień. Zmęczone księżniczki wyjaśniają kobiecie prawdę dotyczącą tajemniczego miejsca, jednak ta im nie wierzy i twierdzy, że jeśli zachowują się jak pokojówki, tak będzie je traktować, wtedy przestaną kłamać. Za karę rozkazuje im posprzątać ogród, a Genevieve ma dodatkowo wyczyścić schody. Siostry w obawie, iż mogą zawieźć swojego ojca, postanawiają odejść do magicznej altany, dopóki ten nie wyzdrowieje.

Gdy Derek, szewc, który szyje dla księżniczek baletki do tańca, dowiaduje się, że te zniknęły, zaniepokojony postanawia odwiedzić pustą sypialnię dziewczyn i odtwarza taniec Genevive. W ten sposób dociera on do altanki i odnajduje siostry. Tymczasem król czuje się coraz gorzej, przygnębia to również fakt, iż żadna z córek nie odwiedzała go. Bojąc się o swoje życie, postanawia na czas swojej choroby mianować Rovenę królową.

Kobieta wydaje rozkaz, aby straż każdą z sióstr, którą zauważy ma natychmiast wtrącić do lochu. Sama udaje się razem z Desmondem, swym sługą, i małpką Brutusem do sypialni księżniczek. Ciekawska małpka wcześniej podpatrzyła, jak siostry otwierają przejście do podziemnej kryjówki i z łatwością odwzorowuje ich taniec. W ten sposób Rovena dociera do altanki, a tam zrywa dwa magiczne kwiaty i wraca do pałacu. Rozkazuje Desmondowi zniszczyć wejścia w komnacie sióstr, aby te nie mogły już wrócić do zamku. Księżniczki zrozumiawszy, że dzieje się coś nie tak, są bardzo zaniepokojene, jednak wpadają na pomysł, że jeśli potrafiły wytańczyć sobie wejście do altanki to będą umieć również wytańczyć wyjście i tak też się dzieje.
Po powrocie do domu siostry przechytrzają straż, a Genevive wraz z Derekiem biegną do sypialni ojca, któremu Rovena podała śmiertelną dawkę trucizny, przez co król stracił przytomność. Królowa zaczarowuje zbroje, aby zaatakowały parę, jednak udaje im się obronić, po czym Rovena rzuca czar na księżniczkę, aby ta tańczyła do końca swego życia, bez przerwy! Jednak Genevieve odpycha atak wachlarzem, a czar dosięga kobiety. Kiedy wzywa na pomoc Desmonda, ten nie może oderwać się od Roveny i zaczynają tańczyć razem już do końca życia. Życie królowi uratowała najmłodsza z sióstr Lacey, dzięki wodzie, którą wzięła z magicznej fontanny.