w

Kolorowanki z bajki „Dawno temu w trawie”

„Dawno temu w trawie” opowiada o tym, że życie na Wyspie Mrówek wcale nie jest takie proste.

Co roku z nadejściem jesieni armia koników polnych na czele z bezwzględnym Hopperem napada na kolonie mrówek, domagając się sporej części zapasów jedzenia, które owady zbierały dla siebie z myślą o zimie. Mrówki niestety mimo próby negocjacji, zawodzą się i nie są w stanie przeciwstawić się większemu oprawcy, biedne muszą mu się podporządkować.

Głównym bohaterem bajki jest mrówka Filk, która jest niestrudzony naukowcem oraz wynalazcą. Próbuje ona ułatwić życie mrówek poprzez zmechanizowanie wykonywanych przez nie dotychczas czynności. Pech jednak chciałby ciężko zebrane przez jej towarzyszy zapasy podczas próby uruchomienia jednego ze swoich wynalazków uległy zniszczeniu. Były to zapasy żywności tworzone jako danina dla nękających ich koników polnych.

Przywódca Hooper obwinia stratę żywności Księżniczkę Atę, która pełno obowiązki królowej mrowiska oraz domaga się podwójnej części, a jeśli jego życzenie nie zostanie spełnione grozi, że zrówna kolonię z ziemią.

Flik postanawia wyruszyć w wyprawę poza kolonię, by sprowadzić do mrowiska owady, które będą bronić koloni przed napastnikami. Mrówka nie spocznie, dopóki nie znajdzie wyjścia z sytuacji.

Na swojej drodze spotyka jednak grupę cyrkową, jednak Flik jest przekonany, iż ma on do czynienia z grupą komandosów, cyrkowcy przekonani są, iż mrówka chce im zaproponować gościnne występy. Na skutek tych nieporozumień owad sprowadza idź do koloni. Kiedy prawda wyjdzie na jaw i tak każda z mrówek musi stanąć do bezpośredniej konfrontacji z Hooperem i jego armią koników polnych.