w

Kolorowanki z bajki „Film o pszczołach”

„Film o pszczołach” to historia opowiadająca o przygodach jednej z nich. Barry B. Benson mieszka od urodzenia w jedynym z uli w nowojorskim Central Parku.

Barry zostaje absolwentem bardzo dobrej szkoły, co oznacza, że musi zdecydować się jaką pracę chce wykonywać do końca w rodzinnym ulu. Jego kolega Adam wybiera prosty zawód bez większych problemów, jednak Barry nie może się zdecydować jaką pracę chciałby wykonywać.

Pszczółka przed rozpoczęciem monotonnego życia postanawia poznać wielki świat. Postanawia polecieć wraz z innymi pszczołami zbierającymi pyłek prosto na Manhattan. Kiedy jego towarzyszki wykonują swą pracę, Barry przez przypadek przykleja się do piłki tenisowej i w ten sposób się gubi.

Już na samym początku wyprawy Barremu grozi śmierć. Gdy wpada do domu, a kiedy pszczołę prawie zabija pewien mężczyzna, ratuje go kobieta — kwiaciarka Vanessa. Łapie owada i wypuszcza to z powrotem na dwór. Barry po tej przygodzie powrócił do domu.

Pszczółka, chcąc się odwdzięczyć kobiecie, łamie kodeks pszczół i przemawia do niej ludzkim głosem. Po wyjawieniu sekrety rozpoczyna się ich niezwykła przyjaźń i przygoda.

Pewnego razu Vanessa zabrała ze sobą Barrego do sklepu i tam zauważa słoiki wypełnione miodem, co jest dla niego ogromnym szokiem. Wtedy zajadę sobie sprawę, że ludzie kradną pszczoła miód i okrutnie je wykorzystują do własnych celów.

Barry wraz ze swoją przyjaciółką postanawiają zgłosić sprawę do ludzkiego sądu. Zbierają dowody tegoż procederu i oskarża człowieka o wyzysk swojego gatunku. Po paru procesach wygrywają sprawę i ludzie są zmuszeni, by oddać cały miód pszczołom. Niestety z powodu za dużej ilości miodu cały rój pszczół traci pracę.

Dlatego, że kwiaty nie są zapylane, Vanessa również traci pracę i musi zamknąć swoją kwiaciarnię, przez to traci zaufanie do pszczoły.

Kobieta wyjeżdża, by zobaczyć ostatnie kwiaty, wtedy Barry wpada na idealny pomysł i wyrusza razem z nią. Wspólnie kradną kwiaty i chcą je przemycić samolotem. Niestety dzieje się rzecz niespodziewana i dwaj piloci tracą przytomność. Przez to przyjaciółka Barrego musi sama pilotować samolot.

Na szczęście udaje im się wylądować i nic nikomu się nie dzieje. Barry zostaje zapleczem i od tego czasu razem z Vanessą prowadzi kwiaciarnie.