w ,

Kolorowanki z bajki Odlot

Film animowany „Odlot” to historia Carla Fredricksena — flegmatycznego chłopca, która rozpoczyna się w latach trzydziestych XX wieku. Był on fanem sławnego podróżnika i biologa, który był oskarżony przez innych naukowców, o dostarczenie fałszywego szkieletu ptaka, nieznanego gatunku, który wyginął później w południowoamerykańskiej dżungli. Na szczęście Carla odnajduje on ukochaną o podobnych zainteresowaniach — Elę. Mają wspólne marzenie, by odbyć podróż do Ameryki Południowej i aby znaleźć wodospad przy Podniebnych Źródłach. Jednak pieniądze, które odkładali na swe marzenie, wydawali ciągle na bieżące potrzeby. Niestety Ela po kilkudziesięciu latach umiera i pozostawia jedynie niedokończony dziennik przygód.

Po kilku latach, po długich kłótniach z robotnikami z okolicznej budowy Carl zostaje zmuszony, aby przeprowadzić się do domu starości. Jednak przed tym zdołał on zapoznać się z młodym chłopcem Russellem, który zresztą bardzo to drażnił. Staruszek nie wyobraża sobie opuszczenia domu, z którym ma tak wiele wspaniałych wspomnień, więc zamiast wyprowadzki mocuje setki balonów z helem, żagle oraz linki do sterowania, a z samego rana wynika się w powietrze.

Dopiero po wylocie Carl orientuje się, że na ganku ma dodatkowego pasażera, był nim wcześniej wspomniany Russell. Bohaterowie podczas podróży natrafiają na burzę, która prowadzi ich daleko na południe, prosto do Podniebnych Źródeł. Jednak lądują po drugiej stronie wodospadu, więc Russell wpada na pomysł, aby poszli do właściwego miejsca na piechotę. Niestety nie idzie im to łatwo, po drodze napotykają wiele kłopotów, zwłaszcza że przyczepia się do nich ptak, chłopiec nazywa go Stefan oraz niezbyt mądry mówiący pies As, stojący najniżej w hierarchii sfory mówiących, jego właścicielem jest naukowiec Charles Muntz, idol Carla z dzieciństwa.

Zamierza on za wszelką cenę złapać ptaka, by odzyskać zaufanie i uznanie innych naukowców, ale Carl i Russell postanawiają postawić się Charlesowi i uratować ptaka. Jednak naukowiec łapie ptaka w klatkę i wyrusza z nim prosto na północ. Chłopiec nie poddaje się i nie chce pozwolić, by Stefan żył w niewoli, więc postanawia polecieć za nim. Carl podąża za chłopcem i udaje mu się z pomocą Asa uratować chłopca i Stefana. Naukowiec, goniąc ich, spada ze sterowca prosto do oceanu, ale niestety Carl również traci domek, którzy odlatuje w chmury.
Bohaterowie wracają do domów sterowca Charlesa. Carl pod koniec wyróżnił Russella, przyznając mu medal swojej ukochanej Eli, którego wykonała dawno temu z kapsla i agrafki.