w

Kolorowanki z baśni „Piękna i Bestia”

„Piękna i bestia” to niezwykła historia opowiadająca o losach pewnej młodej kobiety. Bella to najmłodsza córka, bogatego kupca, była piękna i jako malutka dziewczynka nazywana była „Małą Ślicznotką” co później przerodziło się w „Piękna”.

Niestety pewnego razu, gdy jej ojciec wyjeżdża z nowym wynalazkiem, gubi się w gęstym lesie. Nocą chodząc wśród drzew, odnajduje on ponure i stojące na odludziu zamczysko, do którego postanawia wejść. Tam zostaje uwięziony przez Bestię.

Do domu powraca tylko przestraszony koń, Bella widząc to, postanawia odszukać ojca. Gdy dociera do zamku Bestii, ofiaruje się w zamian za wolność ojca i pozostaje w nim.

Bella pewnego razu odkrywa tajemnice straszliwego zamku oraz jego właściciela. Jest to w pewnym sensie więzienie oraz kara dla Bestii. Był on niegdyś przystojnym księciem, lecz wróżka rzuciła na niego czar, ponieważ był niezwykle egoistyczny, zrozumiały oraz źle postępował. Bestia może powrócić do postaci człowieka, pod jednym warunkiem.., gdy ktoś ujrzy w nim ludzka postać oraz pokocha go takim, jakim jest. Jednak ma na to czas, dopóki z magicznej róży nie opadną wszystkie płatki.

Bella odkrywa również iż w zamku przebywają inny ludzie pod postacią najróżniejszych rzeczy. Możemy poznać Panią Imbryk, Płomyka, Trybika oraz wiele innych ożywionych przedmiotów.
Wszyscy mieszkańcy zamku bardzo polubili się z dziewczyną i pragnęli, aby Piękna i Bestia połączyli się prawdziwym uczuciem.

Ku uciesze wszystkim tak też się dzieje i Bella w końcu zakochuje się w księciu. Jednak jej ojciec, myśląc, że córka jest torturowana oraz uwięziona przez Bestię wydaje go w ręce namiestników. Nareszcie każdy dostrzega w nim ludzką postać i historia kończy się dobrze.