w ,

Kolorowanki z Kopciuszkiem

„Kopciuszek” to bajka o cudownej dziewczynie, która była traktowana jak służąca przez swoje dwie przyrodnie siostry oraz macochę. Była piękna, lecz jej urody nie było widać przez warstwę kurzu i sadzy, które pokrywały jej skórę, dlatego nazywano ją Kopciuszkiem.

Kiedy jej mama zmarła, a ojciec znalazł sobie drugą kobietę i szybko się z nią ożenił, a następnie zamieszkali w piątkę w jednym domu, życie Kopciuszka bardzo się zmieniło. Została ona zmuszona do różnych prac domowych przez trzy kobiety, uważające, że jest to jej obowiązek.

Kobiety zajęły pokój kopciuszka oraz odebrały twojej przyrodniej siostrze jej wszystkie własności. Często się z niej wyśmiewały i chciały dać dziewczynce do zrozumienia, że są od niej lepsze. Gdy one stroiły się, przebierały w najróżniejsze, piękne stroje i leniły się, ich siostra musiała im usługiwać.

Kiedy ogłoszono, iż w pałacu królewskim odbędzie się bal, na którym książę miał odnaleźć swoją kandydatkę na żonę, złe siostry były przekonane, że wybierze jedna z nich. Kopciuszek również chciał się wybrać na bal, niestety macocha pozwoliła dziewczynie na to, dopiero gdy ta oddzieli wszystkie ziarnka maku od ziaren soczewicy zmieszanych w jednym misę. Udaje jej się to przy pomocy ptaszków, jednak zostaje jej jeden problem, dziewczyna nie miała odpowiedniego stroju. Wtedy na pomoc przyszła do niej wróżka — jej matka chrzestna. Podarowała jej piękną suknię, pantofelki oraz karocę wyczarowaną z dyni. Jednak był warunek, że Kopciuszek musiał wrócić przed północą, ponieważ wtedy czar pryśnie.

Pantofelek Kopciuszka

Książę, mimo wielu pięknych panien wokół przez cały wieczór zwracał uwagę wyłącznie na Kopciuszka. Ta uradowana całą sytuacją, zapomniawszy o pilnowanie czasu, gdy na zegarze wybiła północ, szybko wybiegła z pałacu, zostawiając jeden pantofelek.

Książę postanowił odnaleźć jego właścicielkę i zorganizował poszukiwania swojej wybranki. Kiedy wreszcie słudzy królewskich zapukali do drzwi domu Kopciuszka, dwie siostry próbował na siłę wcisnąć mały pantofelek na stopę, ale nie powiodło się to. Jednak gdy w końcu poproszono Kopciuszka o przymierzenie bucika, ku zdziwieniu trójki złośliwych kobiet, ten pasował idealnie.

W ten sposób książkę odnalazł swą ukochaną i mogli żyć długo i szczęśliwie.