w

Kolorowanki z powieści „Mały książę”

Kolorowanki z bohaterami książki „Mały Książę” to możliwość chwilowego przeniesienia nas do tej fascynującej historii.

Książka ta opowiada o przygodzie pewnego pilota, który przez awarię został zmuszony, aby wylądować na pustyni Saharze. Mężczyzna, wiedząc, iż ma zapas wody jedynie na osiem dni, postanawia jak najszybciej sprawdzić przyczyny awarii.

Pewnego dnia, gdy zasypia na piasku rano, budzi to malutki człowiek – chłopiec o blond włosach. Nazywał się Mały Książę. Człowieczek poprosił pilota, aby ten narysował mu baranka. Niestety nie udaję mu się to od razu, dorośli ludzie pozbawieni wyobraźni zniechęcili go do sztuki za młodych lat i teraz nie potrafił rysować. Jednak po kilku próbach, gdy mężczyzna narysował skrzynię, w której jak sądził, ukrył baranka, chłopiec się zadowolił.

Podczas rozmów z Księciem pilot dowiedział się, iż ten mieszka na malusiej planecie B-612, na której rosła Róża. Chłopiec pokochał ją, starał się być dla niej jak najlepszy, pielęgnował, rozśmieszał oraz zajmował rozmowami. Róża jednak byka wciąż niezadowolona, dlatego Książę postanowił opuścił swą planetę.

Po drodze napotkał różne planety takie jak:
• Planeta Króla, który był żądny władzy, wydawał wciąż rozkazy, mimo tego, iż nie miał ani jednego poddanego,
• Próżnego, był to człowiek arogancki, oczekujący wyłącznie oklasków i wychwalania,
• Pijaka, który był bardzo zagubiony w życiu i pił, ponieważ wstyd mu było, przez to, że pije,
• Bankiera, który był wiecznie zapracowanym człowiekiem, ciągle liczył gwiazdy, uważając je za swoją własność,
• Latarnika, który wykonywał bezsensowną pracę, zapalał i gasił co minutę latarnię, nie wiedząc, że nie jest to konieczne,
• Na szóstej planecie chłopiec spotkał uczonego geografa, który wszystkich uważał za swoich badaczy, ale to on właśnie doradził Księciu zwiedzenie Ziemi.

Na Ziemi przytrafiło mu się wiele ciekawych historii. Spotkał lisa, z którym rozmawiał o oswajaniu i innych ważnych sprawach dotyczących życia. Rozmawiał również z kwiatem, Kupcem i Zwrotniczym. Odnalazł ogród, w którym znajdowało się pięć tysięcy róż, lecz żadna nie wzbudziła w nim takich emocji jak ta na planecie B-612. Po kilku dniach wraz z pilotem postanowił wybrać się na poszukiwanie studni. Znaleźli ją w końcu na pustyni, Mały Książę, który zrozumiał, że kocha swą różę, postanawia wrócić na planetę, poprzez ukąszenia żmii, która wcześniej mu to oferowała. Podczas zasypiania wytłumaczył, że jego ciało pozostanie na Ziemi, ponieważ jest zbyt ciężkie, by wziąć je tak daleko.