w

Kolorowanki z bajki „Niedźwiedź w dużym niebieskim domu”

W bajce „Niedźwiedź w dużym niebieskim domu” mamy okazję spotkać się z mieszkańcami jak tytuł wskazuje dużego domu, ale za to bardzo przytulnego.

Jego gospodarzem jest pluszowy i wyjątkowo sympatyczny niedźwiedź. W domu zamieszkuje również figlarna myszka Tutter, której zdecydowanym królestwem jest kuchnia, w łazience uwielbiają przebywać dwie wydry Pip i Pop. Możemy poznać także wesoły lemur Trelo i tajemnicza panna Cień.

Tytułowy bohater jest zawsze chętny do pomocy innym mieszkańcom swego domu. Umie każdemu doradzić, jest troskliwy oraz przyjazny. Uwielbia śpiewać i tańczyć.

Tutek, czyli niebieska myszka chodzi do Mysiej Szkoły, gdzie zdobywa wiedzę oraz poznaje nowych przyjaciół. Często ma problemu związane ze swoim wzrostem lub zbyt dużych rzeczy, które trzyma w swojej notce. Myszka bardzo często głośno krzyczy, co jak przyznaje w jednym z odcinków bardzo lubi robić.

Luna to księżyc, który możemy ujrzeć na koniec każdego odcinka, gdy niedźwiadek opowiada, jak minął mu dzień w domu. Słyszymy jak śpiewają razem piękna piosenkę na dobranoc.

Trelek jest zielono-niebiesko-białym lemurem, który jest pełen energii. Lubi się bardzo bawić i skakać po drzewach. Może sprawiać wrażenie trochę bezmyślnego, ale jest przy tym bardzo pocieszony. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza sposób spożywania przez niego posiłków. Mimo iż jest bardzo ruchliwy również trochę nieśmiały.

Panna Cień to żywy cień dziewczyny. Gdy niedźwiadek chce z nią porozmawiać, śpiewa specjalną piosenkę, a wtedy zjawa opowiada jakąś historię.