w

Kolorowanki z Brzydkim kaczątkiem

„Brzydkie kaczątko” to baśń, która zaczyna się od zniecierpliwionej kaczki, która wysiadywała swoje jajka, a trwało to wyjątkowo długo. W końcu udało się i pisklęta się wykluły, tylko jedno największe jajko wciąż nie drgnęło.

Wreszcie i to jajo pękło, jednak malec wyglądał inaczej niż wszystkie ptaszki, był większy i szary. Było to powodem do drwin innych, podczas pierwszego spaceru jedna z kaczek podfrunęła do kaczątka i dziobnęła je w kark. Mama starała się bronić dziecka, ale sama zastanawiała, dlaczego jest takie brzydkie.

Z czasem nic się nie zmieniło, więc kaczątko postanowiło opuścić swą rodzinę. Trafiło na inne stado dzikich kaczek, one także dokuczały mu z powodu wyglądu, ale pozwoliły przyłączyć się do grupy. Niestety był to okres polowań na kaczki, malec przestraszony, wyruszył szukając nowego domu.

Trafił do chatki, w której mieszkała kobita z kotem i kwoką. Jednak malec nie czuł się tam szczęśliwy, brakowało mu wody oraz świeżego powietrza. Gdy przyszła zima nadszedł trudny czas dla malca, nie umiał poradzić sobie w okropnym mrozie. Raz przymarzł do tafli, ale na szczęście, pomógł mu starszy pan, ale kaczątko przestraszone narobiło hałasu i wyfrunęło.

Podczas wiosny kaczątko nie miało dla siebie nadziei, czuł się niepotrzebny oraz niekochany. Ujrzał piękne łabędzie, pragnął się do nich zbliżyć, nawet jeśli miał przepłacać to życiem. Jednak wtedy zobaczył swe odbicie w tafli wody i okazało się, że jest pięknym łabędziem. Został on przyjęty do grupy, każdy podział jego cudowny wygląd.