w

Kolorowanki z „Pinokio”

„Pinokio” to historia, która ma swój początek u stolarza Wisienki, do którego trafia mówiące drewno. Postanawia oddać je w prezencie swojemu przyjacielowi o imieniu Dżepetto. Mężczyzna był samotny i pragnął towarzystwa, więc wyrzeźbił z drewna pajacyka. Okazało się, że jego drewniany syn jest łobuzem, zaraz po stworzeniu pajacyka ten, co pobił i uciekł. Również poprzez nieporozumienie Dżepetto trafił do więzienia, ponieważ uznano, że to on znęcał się nad Pinokiem.

Podczas nieobecności swego ojca Pinokio zaczynał odczuwać głód. Przez niefortunny wypadek z piecykiem pajacyk traci obie nogi. Na szczęście w idealnym momencie Dżapetto powraca i naprawił drewnianego syna. Obiecał on poprawę, mężczyzna sprzedał swą kurtkę, by zakupić egzemplarz książki i wysłać Pinokio do szkoły. Jednak ten sprzedał go, by dostawać się na przedstawienie cyrkowe, tam prawie stracił życie, miał zostać opałem do ogniska, lecz ostatecznie otrzymał pięć sztuk złota.

Pajacyk nie nauczył się na swoich błędach i zamiast wrócić do domu, zaczął się kolegować z lisem i kotem, którzy byli bandytami. Próbowali oni ukraść pieniądze „chłopczykowi”, nie mogąc tego uczynić, powiesili go. Tym razem uratowała go wróżka o błękitnych włosach.

Jednak później znów spotkał dwóch łobuzów i nie poznał w nich swoich oprawców. Wykorzystując podstęp, udało im się zabrać złoto Pinokiowi. Ten podczas próby poskarżenia się władzom i opowiedzenia o sytuacji trafił do więzienia.

Po kilku miesiącach pajacyk został wypuszczony i nareszcie udało mu się powrócić do domu. Dowiedział się, iż dobra wróżka zmarła — co nie było prawdą, oraz że Dżepetto podczas próby odnalezienia go, wypłynął i został zjedzony przez potwora morskiego rybopsa.

Po jakimś czasie jednak pajacyk spotkał wróżkę, a ta wysłała to ponownie do szkoły. Niestety poprzez namowę kolegi z klasy Romeo, Pinokio wyruszył z nim do Zabawkonii, krainy bez szkoły. Pajacyk zapomniał o obietnicy, jaką złożył wróżce, która oznajmiła, że zamieni go w prawdziwego chłopca. Wyruszył on w podróż, lecz w niezwykłym państwie oboje zostali zamienieni w osły.

Pajacyk trafił do cyrku, gdzie zmuszono go do występowania przed publicznością i wykonywania sztuczek. Następnie został sprzedany mężczyźnie, który chciał zrobić z jego skóry bęben, więc wrzucił to do wody. Jednak Pinokio nie umarł, a odzyskał swą wcześniejszą postać. Później uciekł przez morze, gdzie pożarł go rybopies. Natomiast w jego brzuchu spotkał swego ojca i sympatycznego tuńczyka. Na szczęście całej trójce udało się wydostać z brzucha potwora.

Po powrocie do domu Pinokio zmienił się, był posłuszny, grzecznym i dobrym pajacykiem. W nagrodę wróżka zamieniła go w prawdziwego chłopca.