w

Kolorowanki z reniferami

Renifery świętego Mikołaja — to wyjątkowe zwierzęta tworzące zaprzęg, który ciągnie sanie Świętego Mikołaja i pomaga mu w jak najszybszym dostarczeniu prezentów bożonarodzeniowych.

Święty Mikołaj posiada dziewięć reniferów: Kometka, Amorka, Tancerza, Pyszałka, Błyskawicznego, Fircyka, Złośnika, Profesorka oraz Rudolfa.

Renifery są masywnymi i sporymi zwierzętami. Kolor futra obejmuje barwy od ciemnobrązowej po niemal białą.
Zwierzęta posiadają okazałe poroże, które jest nieco mniejsze u samic i młodych.

Sprawdź też:

Kolorowanki ze Świętym Mikołajem

Ciekawski o reniferach:
• Historia o Rudolfie, czyli reniferze, który ma czerwonym nosem, nie wzięła się z niczego. Niektóre renifery faktycznie mają bowiem czerwone nosy, co wiąże się z dużą ilością naczyń krwionośnych. Jednak nie defekt, a tylko i wyłączenie rzecz wynikająca z biologii.
• Renifery każdego roku zmieniają podróże, które im odrasta oraz ich racice dostosowują im się do pory roku. Latem, kiedy tundra jest mokra i miękka stają się grube i mięsiste. Natomiast zimą kurczą się i zaciskają.
• Zwierzęta te bardzo szybko biegają, potrafią poruszyć się z prędkością 60-80 km/H oraz są doskonałymi pływakami.
• Renifer potrafi zmienić kolor oczy zależnie od pory roku. Zmienia się on od złotego — w jasnym świetle latem, po niebieski — zimą. Renifery żyją w regionach, w których jest bardzo mało światła, dlatego dzięki zmianie koloru oczu łatwiej jest im wypatrzeć potencjalnego drapieżnika.